Bima e xhenxhefilit kuron bronkitin dhe kollën e thatë

Ditët e sotme sëmundjet kronike janë tepër shqetësuese. Ndër to mund të rradhisim bronkitin apo dhe kollën e thatë. Për kurimin e tyre na vjen në ndihmë mjekësia popullore, e konkretisht bima e xhenxhefilit.

Xhenxhefili në kombinim me mjaltin arrin rezultate shumë të mira.

Në një kavanoz me mjaltë shtoni pak xhenxhefil të bluar ose të prerë në copa të holla. Lëreni të qëndrojë 24 orë. Pas 24 orësh mjalti është gati për tu ngrënë. Preferohet të hahet nga një lugë mjaltë çdo mëngjes dhe çdo mbrëmje.

Pin It