Parashikimi i motit, e premte 12 qershor 2020

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot do të nis me kthjellime e vranësira. Gradualisht në mesditë vranësirat marrin zhvillim. Në orët e nxheta të ditës përgjatë maleve shtrëngata të...

Maturantët sot në provim, testohen për gjuhën shqipe

as provimit të gjuhës së huaj të mbajtur pak ditë më parë, maturantët do të testohen për provimin e dytë ditën e sotme, atë të gjuhës shqipe. Por provimet e Maturës Shtetërore, po zhvillohen nën masa...

Maturantët sot në provim, testohen për gjuhën shqipe

Pas provimit të gjuhës së huaj të mbajtur pak ditë më parë, maturantët do të testohen për provimin e dytë ditën e sotme, atë të gjuhës shqipe. Por provimet e Maturës Shtetërore, po zhvillohen nën mas...

Kalendari historik: 11 qershor

1184 pes – Lufta trojane: Troja shkatërrohet dhe digjet – kjo datë sipas përllogaritjeve nga Eratosthenes. Në mitologji, Lufta e Trojës u zhvillua kundër qytetit të Trojës nga Achaeans pasi Parisi i ...

Parashikimi i motit, e enjte 11 qershor 2020

Moti sot parashikohet me kthjellime në orët e mëngjesit, si dhe shtim vranësirash mesatare deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites vonë. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije s...

Covid-19 ngre sërish alarmin, sot priten masa te reja

Në dy ditët e fundit janë regjistruar 78 raste të reja me koronavirus, çka ka alarmuar autoritetet. Sot në orën 15:00 pritet të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe për shkak të situatës alarman...