Kthjellime, vranësira dhe ngrica në zonat malore, moti gjatë ditës së sotme

Ditën e premte në vend parashikohet mot me kthjellime e vranësira deri të dendura përgjatë maleve.  Era do të fryjë nga verilindja e lindja e cila gradualisht do të fitojë intensitet përgjatë bregdetit dhe në alpe, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 3 deri 4 ballë, kryesisht në mbrëmje.

-zonat malore -2ºC deri në 7ºC
-zonat e ulëta 0ºC deri në 13ºC
-zonat bregdetare 3ºC deri në 13ºC

Kujdes nga ngricat në zonat malore dhe lokalisht kodrinore në orët e mëngjesit e të mbrëmjes!

Pin It