Live: Tërmet Xhenoa mbi Juventus, 3 me 0 për 29 minuta.

 

Juventus' players show their dejection at the end of the Italian Serie A soccer match Juventus-Udinese at Juventus stadium in Turin, Italy, 23 August 2015. Udinese won 1-0.  ANSA/ ALESSANDRO DI MARCO

Po luhet java e 14 e serisë a dhe ndeshja më e rëndësishme ajo midids Xhenoas dhe Juventusit në Xhenova po jep një rezultat vërtet të pabesueshëm. Pas 29 minuta lojë vendasit kryesojnë me rezultat të thellë 3 me 0. Golat e xhenoas janë shënuar nga Simeone 2 herë dhe Rigoni. Rezultat me të vërtet surprizë që nëse konkretizohet rihap garrën për titull në serinë A.

 

 

 

Pin It