Ndërron jetë gazetari Andrea Stefani

Ka ndërruar jetë për shkak të një sëmundjeje të rëndë gazetari dhe publicisti Andrea Stefani. Ai kurohej prej kohësh në një spital në Romë ku edhe ka ndërruar jetë. Stefani ishte aktiv prej kohësh në...

Njihuni me Xin Zhui, mumjen 2100 vjecare

E njohur më mirë si E Zonja E Dait, Xin Zhui është padyshim mumja e ruajtur më mirë në tokë. Lëkura e saj është ende e butë, këmbët dhe krahët të përthyeshme, organet e brendshme të paprekura dhe end...

Rrufe në qiell të hapur, kampioni i jep fund karrierës

Është vërtet e pabesueshme por kampioni më i ri në Formula 1 i ka dhënë fund karrierës në këtë kategori garrimi. Rosberg fitoi titullin në dëm të shokut të tij të skuadrës vetëm 1 javë më parë në gar...