Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Moti do të jetë me vranësira shtresore të dendura për shkak të masave ajrore me lagështirë nga Mesdheu.

Era do të jetë me drejtim Lindje me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore 3/14°C

Zonat e ulëta  8/18°C

Zonat bregdetare 11/18°C

Pin It