Parashikimi i motit, e shtunë 10 mars 2018

Gjatë gjithë ditës territori shqiptar mbetet me kthjellime ndërsa në orët e vona të pasdites shfaqen vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të Shqipërisë duke vijuar ndikimin edhe gjatë natës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por një rritje me 2 – 3°C sjellin orët e mesditës kur maksimumi do të ngjitet në 24°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor ndërsa në det dallgëzimi ngjitet deri 2 ballë.

Pin It