Parashikimi i motit, e shtune 7 korrik 2018

 

Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së sotmeparaqitet nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë Shqipërinë.

Sërish pasditja sjell vranësira kalimtare në ekstremin Verior dhe zonat Juglindore, ndërsa vijon dominimi i motit të kthjellët në pjesën më të madhe të territorit.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke variuar nga 15 deri 36°C, maksimumi i pritshëm në Jugperëndim të vendit.

Era do të fryjë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor

– Perëndimor, ndërsa në det vijon dallgëzim 1 – 2 ballë.

Pin It