Parashikimi i motit me vranësira dhe shira

 

Sipas MeteoAlb: Deri ne mesditë moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, por pasdite parashikohet shtim i vranësirave duke sjellë shira dhe stuhi lokale ere dhe breshëri. Nata sërisht ri-kthen kthjellimët në vend.

Temperaturat e ajrit do te ulen lehtë në mëngjes por mesdita mbetet e pa ndryshuar duke u luhatur nga 16°C mëngjesi deri në 36°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3-4 ballë

Pin It