Përmirësoni kujtesën me këto pak përbërës

rrepa-e-bardh-euml-ndash-kat-euml-r-dobit-euml-sh-euml-ndet-euml-sore_hd

Për një kujtesë të freskët, e tru që funksionon mirë mund të konsumoni disa lloj ushqimesh. Një nga përbërësit më të mirë natyral është ajo që ka rrepin e bardhë. Eshtë e pasur me vitaminën C,B1, B2, kalium, hekur, magnez, fosfor. Rrepa e bardhë shpejton metabolizmin, eliminon lodhjen dhe nxit zhvillimin e baktereve të mira në stomak.

Për ta përgatitur duhen:

  • 125 gr rrepë e bardhë
  • 4 limonë
  • 3 lugë mjaltë
  • 2 lugë kanellë pluhur
  • Një copë xhenxhefil ( rreth 2cm)

Fillimisht grijeni rrepën dhe xhenxhefilin në blender. Më pas kullojeni lëngun e limonit, shtojeni në blendër dhe përziejeni derisa të bashkohet e pastaj shtoni kanellë dhe mjaltë. Në fund përziejeni mirë dhe mund ta nxirrni në një enë qelqi.

Konsumojeni dy herë në ditë për tre javë para ngrënies.

Pin It