Shqiptari Ermal Meta, fiton në Sanremo çmimin “Cover 2017”

Sanremo-Giovani-2016-Ermal-Meta-500x285

Kantautori shqiptar Ermal Meta, i cili konkurron për të dytin vit në festivalin e muzikës italiane Sanremo, mbrëmjen e djeshme është vlerësuar me çmim.

Mes këngëtarëve që garuan me këngët më të suksesshme ndër vite të muzikës italiane, Meta zuri vendin e parë duke fituar çmimin “Cover 2017”.

Meta, këndoi këngën “Amara terra mia” kënduar më vitin 1971 nga Domenico Modugno.

Në vendin e dytë pas tij u rendit Paola Turci, dhe në të tretin Marco Masini. Mbrëmjen e sotme është gjysmëfinalja, ndërsa në finale nga 20 konkurrentë aktualë do shkojnë 16 këngëtarë.

Pin It