Europa League, luhen sonte ndeshjet çerekfinale

Luhen sot në mbrëmje ndeshjet e para çerekfinale të Europa League. Në Bruksel, Anderlecht do të presë Manchester United, që konsiderohet si pretendenti kryesor për fitoren e trofeut. Anderlecht gëzon...

Europa League, futbollistët shqiptarë nuk fitojnë

Basel i Taulant Xhakës u mund 3 – 2 në fushën e Saint-Etienne. Ky rezultat e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Humbje edhe për Napolin e Elseid Hysajt. Skuadra italiane u mund 1 – 0 nga Villarre...

Përballje interesante edhe në Euroropa League

Në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Euroropa League. Raundi i 1/32-ve ka rezervuar përballje shumë interesante. Sfida më e ndezur do të jetë ajo mes Dortmundit dhe Portos. Verdhezinjtë i pr...