Ja kush janë 140 deputetët e rinj

Pesë janë partitë që do të kenë përfaqësuesit e tyre në Parlamentin e ardhshëm. Mandatet do të ndahen si më poshtë: PS: 74 mandate PD: 43 mandate LSI: 19 mandate PDIU: 3 mandate PSD: 1 mandat Emrat e...

LSI voton sot për kryetarin e ri

Lëvizja Socialiste për Integrim voton sot për kryetarin e saj mes 3 kandidaturave: kreut aktual Ilir Meta, akademikut Shezai Rrokaj si dhe Përparim Spahiu. Zëvendëskryetari Petrit Vasili, pas votimit...

Meta: reforma në drejtësi ka 20 votat e LSI-së

Një ditë pasi delegacioni i komisionit të Venecias miratoi draftin përfundimtar për rekomandimet në reformën në drejtësi, kryetari i kuvendit njëkohësisht kryetari i partisë Lëvizja Socialiste për In...