Makina elektrike që paloset si valixhe

Inxhinieri mekanik Elvis Cero ka krijuar një “makinë” elektrike që paloset si valixhe dhe mund të shërbejë si zgjidhje për rrugët e mbingarkuara me makina. Është një makinë që mund ta palosni dhe të ...

Samsung gati me telefonin që paloset si kuletë..

  Sipas një raporti të ri të publikuar nga ETNews thuhet se Samsung është duke punuar në modelin e parë të telefonit të saj që paloset dhe se përpjekjet e kompanisë jugkoreane po zgjasin për më shumë...

Video/ Ja biçikleta që u duhet të gjithëve!

Në një kohë që ngrohja globale po bëhet një shqetësim gjithnjë edhe më I madhë, shtete të ndryshme po lobojnë çdo ditë edhe më shumë për të përdorur transportin alternativë. Ata sygjerojnë sa më shum...

Samsung fillon përgatitjet për telefonin qē paloset

Prej kohësh po punohet për modelin e telefonit të Samsung që paloset  dhe mesa duket do të bëhet realitet së shpejti. Sipas faqes koreane ETNews, Samsung do të fillojë me prodhimin e modelit “smartle...