Bayern Munichu mposht Darmstadtin

Bayern Munichu e ka mposhtur Darmstadtin në Alianz Arena me rezultat 3:1, në një ndeshje ku shkëlqeu sulmuesi, Thomas Muller Ekipi i Pep Guardiolës nuk e nisi mirë ndeshjen, duke pësuar gol në minutë...

Bayerni fiton ndaj Augsburgut

Bayern Munichu i është rikthyer fitoreve pas barazimit pa gola me Bayer Leverkusenin Skuadra e Pep Guardiolës e ka mposhtur si mysafirë Augsburgun me rezultat 1:3. Golat për Bayernin i shënuan, Thoma...

Kush e fiton Këpucën e Artë këtë vit?

Gjendja aktuale e golave dhe pikëve respektive për secilin lojtar: 1. Gonzalo Higuaín (SSC Napoli) 21 goals x 2 = 42 pikë 2. ‘Jonas’ Goncalves (Sport Lisboa e Benfica) 19 x 2 = 38 3. Pierre-Emerick A...

Lewandowski mund të largohet

Menaxheri i Robert Lewandowskit ka refuzuar të përjashtojë mundësinë e largimit nga Bayern Munich, pas interesimit nga Real Madrid dhe Paris Saint-Germain. Lewandowski është sulmuesi kryesor i kampio...

Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madridit

Franz Beckenbauer, presidenti i nderit i Bayern Munichut, ka zbuluar se Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madridit. Ylli i Bayern Munichut,  Robert Lewandowski mund t’i bashkohet Real Madrid...