Maratona e Tiranës, itinerari dhe rrugët e bllokuara

Nënkryetari i bashkisë së Tiranës, Andi Seferi, u bëri sot apel qytetarëve të shmangin lëvizjen me makina ditën e nesërme. Ai njoftoi mediat se bashkia ka vënë në dispozicion 750 punonjës për mbarëva...

Reshjet, 7 milion dollarë dëme në rrugë

Në një mbledhje me dyer të mbyllura në Shkodër, kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika u ka kërkuar prerë kontraktorëve që mirëmbajnë akset e veriut, gadishmëri maksimale përballë reshjev...