Sulmohet Ronaldo për Topin e Artë: “Nuk e meriton!”

Përballja planetare Messi-Ronaldo po gëlon më shumë në Spanjë, ku media është përfshirë shumë ethshëm orët e fundit. Avantazhi që ka portugezi, falë fitimit të Champions League dhe kampion i Evropës ...

Topi i Artë, 10 kandidatët e parë

Kandidatët për fitimin e Topit të Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo. Të tjerët janë Sergio Agüero (Man...

Betejë në La Liga. Kush e fiton Topin e Artë?

Gara për Topin e Artë 2016 po bëhet akoma më interesante. Për momentin favoritët kryesorë për të triumfuar janë Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann. Portugezi është fitues i Ligës së Kampiomneve ...

Zidane: Messi nuk është më i miri në botë

Lionel Messi nuk është futbollisti më i mirë në botë, edhe pse fitoi Topin e Artë. Kështu mendon trajneri i ri i Real Madridit, Zinedine Zidane. Ai thotë se Cristiano Ronaldo është numër një. “Messi?...

Messi, Ronaldo apo Neymar

Në garë për titullin prestigjoz për vitin 2015 janë: Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar. Do të shpallen edhe formacioni më i mirë vitit dhe trajneri i vitit, si dhe fituesi për golin më të mirë ...

21 arsye pse Messi fiton Topin e Artë

Viti 2015 nuk filloi mirë për Messin. Ai pati probleme me Enriquen, kritika për kombëtaren e Argjentinës, dhe konkurencën e super Cristiano Ronaldos që pati një fillim mjaft të mirë. Messi gjeti forc...