Temperatura të larta, por rrebeshe shiu priten në vend

 

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate oreve te para te dites do te jete me kthjellime te pakta dhe vranesira te shpeshta te cilat do te sjellin rrebeshe shiu ne zonat bregdetare.

Mesdita zhvillon vranesirat duke bere qe rrebeshet e shiut te jene prezenet edhe ne zonat Veriore dhe me pas perfshin dhe pjesen tjeter te territorin Shqiptar. Oret e vona te mbremjes do te permiresojne gradualisht kushtet e motit.

Temperaturat e ajrit do të pesojne rritje ne mëngjes dhe mesdite duke u luhatur nga 9°C deri në 29°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugore Jugperendimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 – 4 ballë.

Pin It