Tërmeti lëkund sërish Shqipërinë

Një tërmet i fortë lëkundi Shqipërinë paraditen e sotme, duke krijuar shqetësim tek banorët.

Lëkundjet e tërmetit u shënuan në orën 09.53.

Epiqendra e tyre ishte 9 kilometër në veri të Shijakut dhe në 8 kilometër thellësi.

Intensiteti i tërmetit ishte 3.4 ballë të shkallës rihter.

Krahas frikës, nuk raportohet për dëme të shkaktuara. /a.y/noa.al

Pin It