Dhe fituesi është… Lionel Messi

Lionel Messi është shpallur fitues i Topi të Artë për të pestën herë radhazi. Messi ka arritur të mposhtë konkurencën e Cristiano Ronaldo dhe Neymar. CR7 rënditet i dytë ndërsa Neymar i treti. Messi ...

UEFA shpall ekipin e vitit

Si çdo vit UEFA shpall ekipin e vitit duke zgjedhur lojtarët me performancën më të mirë dhe më të votuarit nga publiku. Në portë qëndron Manuel Neuer. Në mbrojtje: Sergio Ramos, Gerard Pique, David A...

Granid Xhaka drejt Premier League

Liverpool është i gatshëm të paguajë 50 milionë euro për transferimin e mesfushorit të Borussia Monchenglabdach, Granit Xhaka. Granit Xhaka do të largohet nga Borussia Monchengladbach, pas përfundimi...

Ura që bashkon dy Europat, tani simbol i ndarjes

“Të harrojmë fyerjet dhe mallkimet / dhe të ngrëmë dolli me njëri-tjetrin / me qëllim që ata dhe pjesa tjetër prej nesh të bëhemi ne / Kjo është më mirë, se sa të luftojmë”. Benny Andersen, një poet ...