Endrra e Shqipërise përfundoi, kthehet me dinjitet

Shqipëria edhe zyrtarisht është eliminuar nga Kampionati Evropian pas barazimit 3-3 ndërmjet Portugalisë dhe Hungarisë. Kombëtarja shqiptare nuk ka mundur të kualifikohet për në fazën e 1/8 e finales...

Matematika na lejon të besojmë, sot shpresat e fundit

Matematika na lejon të ëndërrojmë dhe tani shpresat tona janë të varura, tek Italia dhe Belgjika ne grupin E dhe Hungaria ne grupin F. Një nga variantet që na ndihmon neve është që Italia dhe Belgjik...

Telefono 112 – një numër, shumë shërbime

Qytetarët e Tiranës kanë tashmë një numër telefoni në gatishmëri për çdo emergjencë. Pavarësisht nëse iu duhet ndihma e ambulancës, policisë apo zjarrfikëses, të gjithë duhet të telefonojnë në numrin...

HISTORIKE/ Kosova pranohet në UEFA

Përfaqësuesja e Kosovës bëhet pjesë e UEFA-s. Kërkesa e FFK-së mori në Kongresin e Budapestit aq vota sa i nevojiteshin duke u bërë anëtarja e 55 e organizatës. Në përfundim të votimit Kosova mori 28...

Ja përballjet në gjysmëfinalet e Championsit

Është hedhur shorti në Nyon të Zvicrës  duke përcaktuar dy çiftet e gjysmëfinaleve në Ligën e Kampionëve. Goglat e tërhequra nga Dejan Stankovic kanë rezervuar përballje spektakolare. Manchester City...