Inter kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=ZMjLfJae9v0

Interi ka fituar kundër Napolit në çerekfinales të Kupës së Italisë me rezultat 0-2 duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës ku do të takohen me fituesin e ndeshjes Lazio – Juventus.

Vendasit ishin më të mirë, por klubi i drejtuar nga Roberto Mancini tregoi vendosmëri gjatë gjithë ndeshjes.

Pjesa e parë ishte pa gola, por me raste, posaçërisht nga napolitanët.

Pjesa e dytë filloi me raste nga të dy anët dhe me një lojë më të ashpër, ndërsa në minutën e 71, anësori malazez, Stevan Jovetic, kalo Interin në epërsi me një super gol.

Në minutën e 91 Adem Ljajic dyfishon rezultatin duke vulosur edhe rezultatin final.

interi-n-euml-ep-euml-rsi-me-super-golin-e-jovetic-video_hd

 

 

 

 

Pin It