Interi rikthehet te fitoret (VIDEO)

FC+Internazionale+Milano+v+UC+Sampdoria+Serie+jfMQv8TGuqHx

Inter ka marrë një fitore mjaft të rëndësishme në San Siro ndaj Sampdorias me rezultatin 3-1 duke iu afruar zonës së Champions League.

Galat për Interin u shënuan nga D’Ambrosio (23′), Miranda (57′) dhe Icardi (73), ndërsa për Sampdorian shënoi Quagliarella (92′).

Kjo fitore e rendit Interin në pozitën e katër në tabelë, me 48 pikë, një më shumë se Roma. Këta të fundit kanë një ndeshje më pak të zhvilluar. Të dielën presin në ‘Olimpico’ Palermon

https://www.youtube.com/watch?v=M8sMjNF9z0I

 

Pin It