Milan fiton ndaj Genoas (VIDEO)

milani-iu-kthehet-fitoreve_hd

Milan ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Genoas në San Siro.

Golat për ekipin e Sinisa Mihajlovicit i kanë shënuar Carlos Bacca (5) dhe Keisuke Honda (64). Kurse, golin e vetëm për Genoan e ka shënuar Alessio Cerci (90).

Pas kësaj fitore, Milan ka tubuar 43 pikë dhe renditen në vendin e gjahut në tabelë. Rossonerët kanë vetëm katër pikë më pak sesa Roma, që është e treta.

https://www.youtube.com/watch?v=KyJQxDuEKAQ

 

Pin It