Berat Gjimshiti është futbollist i Atalantës

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Berat Gjimshiti është futbollist i ri i skuadrës italiane, Atalanta. Në aventurën e tij të re, Gjimshiti do të bartë fanelën me numrin 55. Lajmin është konfirmuar në fa...

Inter ngec sërish, barazon me Atalantën

Atalanta dhe Inter i kanë ndarë pikët, duke barazuar 1:1, në kuadër të xhiros së 20 në Serie A. Vendasit kaluan në epërsi me anë të një autogoli nga Jeison Murillo në minutën e 17, ndërsa Inter baraz...

Berat Gjimshiti pothuajse lojtar i Atalantës

Mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti është pothuajse një lojtar i ri i Atalantas. Lojtari i Kombëtares që tashmë është ndarë nga Zurich është afër të gjejë skuadër në Serie A. Atalanta është klubi i in...

Italianët nuk i ndahen Gashit

Pas Veronës dhe Fiorentinës, Gashi po ndiqet me shumë interes edhe nga Atalanta, që synon të gjejë një alternativë të përshtatshme të Maxi Morales, tashmë i kthyer në Argjentinë te Leon. Për shkak të...