Berat Gjimshiti pothuajse lojtar i Atalantës

berat-djimsiti

Mbrojtësi shqiptar Berat Gjimshiti është pothuajse një lojtar i ri i Atalantas.

Lojtari i Kombëtares që tashmë është ndarë nga Zurich është afër të gjejë skuadër në Serie A.

Atalanta është klubi i interesuar për djaloshin dhe pothuajse kanë arritur marrëveshje me Zurichun, shkruan Sportmediaset.

Mbrojtësi i Kombëtares pritet që brenda ditëve të arrij në Bergamo për vizitat mjekësore.

Nëse ato i kalon me sukses atëherë pritet që marrëveshja të zyrtarizohet.

Pin It