Van Gaal: Liverpool – Manchester United, derbi më i madh në Angli

MANCHESTER, ENGLAND - AUGUST 18: during the UEFA Champions League Qualifying Round Play Off First Leg match between Manchester United and Club Brugge at Old Trafford on August 18, 2015 in Manchester, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal, thotë se dueli ndaj Liverpoolit është më i madhi në ishull.

“Kështu e shohin tifozët. Ka katër herë që po e ndjej kështu”.

“Ne kemi luajtur katër herë, në SHBA dhe në kampionat. Ju mund ta shihni këtë në fytyrat e lojtarëve”.

“Vitin e kaluar Gerrard u përjashtua pas 30 sekondave. Kjo nuk ndodh shpesh. Pasioni në këto ndeshje është shumë i madh”, theksoi Van Gaal.

Pin It