Witsel në Itali, por jo te Milani

Mesfushori belg, Axel Witsel ka shprehur dëshirën tij  për të luajtur në Serie A, dhe ajo dëshirë mund të bëhet realitet. Ishte skuadra e Milanit ajo që e kërkoi më shumë se një vit mesfushorin dhe n...

Milan përgatitet për revolucion

Merkatoja e dimrit u hap me 4 janar dhe afrimi i pare i Milanit ishte Kevin Prince Boateng, ndersa u largua per te Genoa Suso. Por keto nuk jane emrat e vetem te merkatos kuqezi. Te tjere lojtare pri...

Juventus pazar tek Manchester United

Juventusi ka filluar të shikojë lojtarë të Manchester United për tu përforcuar. Gazeta Tuttosport shkruan se emrave si Oscar, Axel Witsel, Isco dhe Bernardo Silva i është shtuar edhe Ander Herrera i ...

Milani sakrifikon për Axel Witsel

Milani është i vendosur ta transferojë yllin e Zenit St Petersburgut, Axel Witsel. Rossonerët e kërkuan belgun gjatë verës por nuk ia dolën që të siguroninshërbimet e tij. Sipas Il Corriere dello Spo...