Milan përgatitet për revolucion

Merkatoja e dimrit u hap me 4 janar dhe afrimi i pare i Milanit ishte Kevin Prince Boateng, ndersa u largua per te Genoa Suso.

Por keto nuk jane emrat e vetem te merkatos kuqezi. Te tjere lojtare pritet te largohen dhe te afrohen.

Nje prej tyre eshte edhe Luiz Adriano, i cili ka firmosur nje kontrate te pasur me kinezet e Jiangsu Suningu.

Endrra e Milanit pe kete merkato eshte belgu i Zenit Axel Witsel, emer i kerkuar edhe me pare nga kuqezinjte.

Lojtarët që mund të ikin:


Diego Lopez


222775


Alex


222776


Zapata


222777


Mexes


222778


Nocerino


222779


Jose Mauri


222780


Nigel de Jong


222781


Cerci


222782


Stephan El Shaarawy


222783


Luiz Adriano


222784

 

Kush mund të afrohet


Thomas Heurtaux – Udinese


222785


Armando Izzo – Genoa


222786


Andrea Ranocchia – Inte


222787


Axel Witsel – Zenit


222788


Etiene Capoue – Watford


222789


Ever Banega – Sevilla


222790


Antonio Candreva – Lazio


222791


Anwar El Ghazi – Ajax


222792


Roberto Soriano – Sampdoria


222808

Pin It