Hidhet shorti i Kupën së Mbretit

copa

Pas përballjes në finale sezonin e shkuar, Barcelona dhe Atletic Bilbao do të ndeshen edhe këtë sezon, por këtë radhë në çerekfinalet e kupës së Mbretit.

Ndeshja e parë do të luhet në ‘San Mames’ më 20 janar, ndërsa një javë më pas do të luhet kthimi në ‘Camp Nou’.

Ndërkaq, Atletico Madrid, fituese e kupës në vitin 2013, do të ndeshet me Celta Vigon, ndërsa Valencia me Las Palmasin.

Skuadra e vetme e divizionit të dytë. Mirandesi, do të përballet me Sevillan.

Pin It