Parashikimi i motit, e shtunë 15 prill 2017

Gjatë orëve të paradites, vendi ynë do të mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të herë pas hershme ku më të dukshme vranësirat do të paraqiten në zonat jugore – juglindore. Pjesa...

Parashikimi i motit, e premte 14 prill 2017

Gjatë orëve të paradites i gjithë territori i vendit do të jetë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare, kryesisht në zonat malore veriore e verilindore. Parashikohet që...

Parashikimi i motit, e enjte 13 prill 2017

Kthjellimet dhe vranësirat e lehta e kalimtare  do të karakterizojnë kushtet e motit në vendin tonë. Sërish më të përqendruara vranësirat do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Pjesa e d...

Parashikimi i motit, e shtunë 8 prill 2017

Masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë në vendin tonë mot të kthjellët në zonat e ulëta dhe bregdetare, por me kthjellime dhe vranësira të lehta paraqitet moti për zonat malore lindore. Gjatë ...

Parashikimi i motit, e premte 7 prill 2017

Pjesa e parë e ditës do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë vendin, herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta, kryesisht në zonat juglindore duke rrezikuar shira të dobë...

Parashikimi i motit, e mërkurë 5 prill 2017

Zonat e ulëta dhe ato bregdetare do të jenë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta duke rrezikuar shira të izoluar, por me vranësira më të dendura dhe shira të dobët paraqitet situata...

Parashikimi i motit, e shtunë 1 prill 2017

Orët e paradites do të karakterizohen nga moti i kthjellët për vendet Perëndimore duke lënë me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme zonat malore lindore, më të dukshme vranësirat paraqiten në...

Parashikimi i Motit, e mërkurë 12 tetor

Pjesa e parë e ditës do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe shirave të dendur ku më problematike situata do të paraqitet në zonat veriore dhe një pjesë të zonave qendrore ku shirat do të jenë herë ...