Tërmet orët e para të mëngjesit. Epiqendra afër Elbasanit

Tërmetet mesa duket nuk kanë të sosur. Një tjetër është regjistruar nga Instituti i

Gjeoshkencave në orën 01:33 pas mesnate. Sipas të dhënave të IGJEUM tërmeti ishte me epiqendër 6 km në perëndim të Elbasanit.

Magnituda e regjisruar është 2.5, në një thellësi 11 km dhe nuk ka raportime për dëme.

Tirana post/ Lajmi i referohet IGJEUM.

Pin It