Lëkundje tërmeti në vend

    Dy goditje tërmeti kanë lëkundur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit. IGJEM raporton se ka regjistruar dy lëkundje, e para në Vlorë e më pas tërmeti është zhvendosur në Korçë dhe Pog...

Dy tërmete gjatë natës, zhvendoset epiqendra

Gjatë natës janë ndjerë sërish lëkundje tërmeti. Instituti i Gjeoshkencave ka regjistruar lëkundje në Peqin dhe Gjirokastër, ndërkohë që një ditë më parë epiqendra ishte sërish në Gjirin e Lalzit. Pë...

Sërish lëkundje tërmeti në vend

Vendi ynë është tronditur sërish nga  lëkundje tërmeti. Këtë herë qytetet që u prekën janë Vora, Fieri dhe Vlora. Tërmeti i parë është regjistruar në orën 01:41 në Vermik të Vlorës, me magnitudë  1.8...

Sërish tërmet në vend, seri lëkundjesh gjatë natës

Pas tërmetit të fuqishëm prej 5.2 ballësh të rreth 10 ditëve më parë, qindra lëkundje të tjera janë ndjerë ditë pas dite. Gjatë orëve të natës në disa zona të vendit janë ndjerë disa tërmete të njëpa...

Sërish lëkundje tërmeti, prekën 3 qytete

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Korçës, Fushë-Krujës dhe Durrësit. Lajmi është bërë i ditur nga IGJEUM, i cili bën të ditur se ka regjistruar 3 lëkundje në ...

Sërish lëkundje tërmeti në vend

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Orët e para të mëngjesit të sotëm, janë regjistruar dy tërmete të tjera. Sipas të dhënave të Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti i parë ka qenë më i fortë 2.5 b...

10 rregullat që duhet të ndiqni kur bie tërmet

Tërmetet e ndodhura sëfundmi kanë sjellë jo pak shqetësim te qytetarët. Edhe pse një dukuri e tillë nuk mund të parandalohet, ekzistojnë disa mënyra sesi të shmanget një pjesë e rrezikut. Më poshtë d...