Trajneri i vitit: Luis Enrique

CYdU7DHWwAITc52

Trajneri më i mirë i vitit 2016 sipas FIFA-së është Luis Enrique.

Tekniku spanjoll ishte në konkurrencë me Pep Guardiolan dhe Jorge Sampaoli.

Ky çmim ishte plotësisht i merituar pasi Enrique me Barcen e tij fitojë cdo titull të mundshëm gjatë vitit të kaluar.

Pin It