Uji, jetik dhe ndihmues në heqjen e kileve të tepërta

xwater.jpg.pagespeed.ic.l6nJD7wmn8

Uji është një nga elementët esencial të jetës. Eshtë jetik e në të njëjtën kohë ndihmon edhe në heqjen e kilogramëve të tepërt.

Hulumtimet e publikuara në revistën “Obesity” tregojnë se konsumimi i ujit ndihmon në djegien e kalorive, duke bërë që të humbisni deri në dy kilogramë për 12 javë. Sipas studimeve gjermane, uji ndihmon në përmirësimin e metabolizmin brenda 30 minutave.

Ndaj këshillohet që njerëzit të konsumojnë deri në dy litra ujë në ditë

 

 

 

Pin It