Atletiko Madrid fiton dhe parakalon Realin

atleticoo

Atletico Madridi ka marr tri pikë shumë të rëndësishme si mysafirë i Getafes për t’ia rrëmbyer pozitën e dytë Real Madridit

Skuadrës së Diego Simeones i është dashur të djersitej shumë ndaj Getafes, që e mposhti me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Fernando Torres në minutën e dytë të takimit.

Pas kësaj fitoreje, Atletico rrëmbeu pozitën e dytë dhe ka grumbulluar 54’tër pikë, një më shumë se Reali.

 

 

Pin It