Berat Gjimshiti largohet nga Zurich

berat-djimsiti

Zurich largon nga ekipi i parë katër lojtarë, mes të cilëve edhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Berat Gjimshiti.

Nëpërmjet një vendimi të marrë nga drejtuesit teknikë të skuadrës, lojtari kuqezi bashkë me Amine Chermiti, Davide Chiumiento dhe Leandro Di Gregorio nuk do të stërviten më me ekipin e parë.

Sipas gazetës “Blick”, këta lojtarë konsiderohen të panevojshëm për trajnerin Sami Hyypia dhe presidentin Ancillo Canepa, të cilët kanë nisur të punojnë me skuadrën që do të garojë gjatë pjesës së dytë të sezonit në Kampionatin Zviceran.

Pin It