Formacioni i javës në Premier League

premierliga

Portali ‘goal.com’, ka shpallur formacionin më të mirë të javës në Premier League.

Kështu kampioni aktual i Anglisë, Chelsea pas një ndeshje spektakolare me Evertonin është prezantuar me dy futbollistë.

Ashtu si Chelsea me nga dy futbollistë është edhe Newcastle United pas fitores 2-1 ndaj West Hamit dhe Southampton.

Arsenal, Tottenham, Bourmerouth, Everton dhe Manchester City janë me nga një futbollistë.

Pin It