Januzaj kthehet tek Manchester United

Manchester United's Adnan Januzaj in action against Swansea City, during the Barclays Premier League match against Swansea City at Old Trafford, Manchester. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Saturday August 16, 2014. See PA story SOCCER Man Utd. Photo credit should read:Martin Rickett/PA Wire. RESTRICTIONS: Editorial use only. Maximum 45 images during a match. No video emulation or promotion as 'live'. No use in games, competitions, merchandise, betting or single club/player services. No use with unofficial audio, video, data, fixtures or club/league logos.

Adnan Januzaj tashmë nuk është lojtarë i Borussia Dortmundit.

Borussia Dortmund ka pranuar kërkesën e Manchester Unitedit për të redutuar huazimin e Adnan Januzajt pas një gjysmë sezoni negativ në Gjermani.

20-vjeçari, i cili është i huazuar te verdhezinjtë, ka zhgënjyer me paraqitjet e tij dhe klubi verdhezi nuk ka ndërmend ta bleje kartonin e tij. Nga ana tjetër edhe vet trajneri Louis Van Gaal dëshiron ta ketë në “Old Trafford” mesfushorin me tipare sulmuese.

Januzaj ka luajtur vetëm gjashtë ndeshje në Bundesligë. Golin e vetëm në këtë sezon e shënoi në ndeshjen e dytë për Unitedin, në fitoren kundër Aston Villas.

Pin It