Këto janë ushqimet që nuk duhet t’i fusim asnjëherë në frigorifer

fruta-dhe-perime-lorena-stroka-shkrim

Kur blejmë fruta dhe perime me siguri mendojmë që dimë se në çfarë ambienti ti ruajmë. Por një listë e publikuar nga Universiteti i Kalifornisë  tregon artikujt që nuk duhet të mbahen në frigorifer. Disa nga ushqimet që nuk duhet të mbani në frigorifer pasi humbasin shijen janë:

Molla, Bananja, Kivi ,Limoni,Mango, Nektarina, Portokalli, Pjeshka, Dardha, Shalqiri, Hurma, Kumbulla, Hudhra, Shega, Kastravec,i Qepë të thata, Patëllxhan, Xhenxhefil, Spec,i Kungull, Domate.

Pin It