Milan me një këmbë në finale (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=65V-rRBWCQM

Milan ka shënuar fitore minimale 1:0 ndaj Alessandrias duke bërë një hap drejt finales së Kupës së Italisë, pasi në udhëtim ka mposhtur skuadrën e Ligës së tretë, Alessandria me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë takim e realizoi sulmuesi Mario Balotelli, i cili ishte i pagabueshëm nga pika e bardhë.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në San Siro, ndërsa Milan ka mundësi të mirë që të arrijë finalen e Kupës së Italisë.

Kujtojmë se ndeshja tjetër gjysmëfinale do të zhvillohet nesër në mbrëmje ndërmjet Juventusit dhe Interit.

milan_1453845192-1817225.png

Pin It