Roma zhgënjen edhe me Spalletin

Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim kundër Hellas Veronës me rezultat 1-1.

Aventura e Luciano Spallettit filloi ashtu siç e kishte lënë Rudi Garcia.

Goli i epërsisë për Romën erdhi nga Radja Nainggolan në minutën e 41-të pas një pasimi të bukur nga De Rossi dhe me këtë rezultat skuadrat shkuan në pushim.

Por, me këtë nuk u pajtuan mysafirët të cilit në minutën e 61-të fal golit të Giampaolo Pazzini nga pika e bardhë barazuan rezultatin dhe arritën të mbanin portën e paprekur deri në fund.

Edhe ndeshja e parë në mes këtyre dy ekipeve kishte përfunduar me rezultat të njëjtë.

Pas këtij barazimi Roma mban vendin e pestë me 35 pikë, ndërsa Verona të fundit me nëntë pikë.

Foto LaPresse - Spada 22 agosto 2015 Verona ( Italia) Sport Calcio Hellas Verona - As Roma Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 - Stadio " Bentegodi " Nella foto: nainggolan  Photo LaPresse - Spada 22 August 2015 Verona ( Italy) Sport Soccer Hellas Verona - As Roma Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 - " Bentegodi " Stadium  In the pic:  nainggolan

Foto LaPresse – Spada
22 agosto 2015 Verona ( Italia)
Sport Calcio
Hellas Verona – As Roma
Campionato di Calcio Serie A TIM 2015 2016 – Stadio ” Bentegodi “
Nella foto: nainggolan
Photo LaPresse – Spada
22 August 2015 Verona ( Italy)
Sport Soccer
Hellas Verona – As Roma
Italian Football Championship League A TIM 2015 2016 – ” Bentegodi ” Stadium
In the pic: nainggolan

Pin It