Sonte nata finale e Festivalit në RTSH, disa konkurrentë për çmimin e madh

 

Do të transmetohet mbrëmjen e sotme nata finale e Festivalit të RTSH, ku do të shpallet fituesi, që do të na përfaqësojë në ‘Eurosong’. Mbrëmja e dytë e festivalit ishte e mbushur plot surpriza dhe zgjati për disa orë. Rreth orës 01:00 u shpallën dhe këngëtarët që do të konkurrojnë në natën finale. Surprizat nuk do të mungojnë edhe në natën finale, ku do të performojnë dhe 13 këngëtarët konkurrentë për çmimin e madh.

Këngëtarët që do të këndojnë në natën finale:

Artemisa Mithi

Bojken Lako

Denisa Gjezo

Elton Deda

Eugent Bushpepa

Inis Neziri

Marina Ikonomi

Mandola Nallbani

‘Na’&F. Mejzini

Orgesa Zaimi

Redon Makashi

Të shtëna me armë në

Elbasan, dyshohet atentat

ndaj fisit Çapja

Surpriza pa fund në natën II

të festivalit në RTSH

‘Jeruzalemi’ përplas ishdiplomatët

në Repolitix

Rrezarta Smaja&Luiz Ejlli

Voltan Prodani

/shqiptarja.com

Pin It