Sot luhet “El Classico” gjermane, Dortmund-Bayern

Dortmund-Bayern është kthyer në një klasike të futbollit gjerman, dhe java e 11 e Bundesligës, përballë sot në 18:30 dy nga skuadrat më në formë për momentin në Gjermani. Bayern i cili vjen pas fitor...

Hamburg, kur edhe policia tallet…

Skuadra e Hamburg nuk po kalon një moment të mirë në Bundesligën Gjermane. Ajo mban vendin e fundit me 2 pikë pas 9 ndeshjesh dhe nuk shënon gol prej 4 ndeshjesh. Situata duket që është e rëndë kur e...

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Valencia

Shkodran Mustafi mund të largohet nga Valencia gjatë afatit kalimtar të janarit. RB Leipzig, skuadra që garon në kategorinë e dytë të futbollit gjerman dhe që pritet të kalojë këtë sezon në Bundeslig...

Bayerni fiton ndaj Augsburgut

Bayern Munichu i është rikthyer fitoreve pas barazimit pa gola me Bayer Leverkusenin Skuadra e Pep Guardiolës e ka mposhtur si mysafirë Augsburgun me rezultat 1:3. Golat për Bayernin i shënuan, Thoma...

Neuer: Një ditë mund të largohem

Manuel Neuer nuk e përjashton mundësinë se në të ardhmen e largët mund të largohet nga Bayern Munchen. Portieri i bavarezëve është një nga pikat kyçe në skuadër, dhe për momentin konsiderohet më i mi...

Neuer dhe Costa më të mirët në Gjermani

Manuel Neuer dhe Daglas Costa janë shpallur portieri më i mirë dhe futbollisti më i mirë në Bundesligë. Sondazhi kryhet çdo dy vjet nga revista gjermane “Kicker” dhe ka parë sërish Neuerin si portier...

Aubameyang nuk largohet nga Dortmundi

Klubi nga Bundesliga ka deklaruar se Pierre-Emerick Aubameyang nuk do të largohet nga Borussia Dortmund. Shefi ekzekutiv i klubit gjerman Hans-Joachim Ëatzke ka thënë se ata janë të vendosur ta mbajn...