Itali, gjendet biberoni 2.300-vjeçar

  Edhe në Antikitet, foshnjet përdornin biberon. Në Agrigento, Itali, arkeologët gjetën një të tillë. Është një kavanoz i vogël që lejon lëngun të dalë pika-pika duke u lejuar fëmijëve të pinin ...

Montella: Rikthimi jonë do të jetë befasues

  Vincenzo Montella insiston se objektivi i Milanit për sezonin e ardhshëm është kualifikimi për Ligën. Montella kualifikojë Milanin në Evropë, në sezonin e tij të parë në krye të klubit, dhe tr...

Itali: Nxënësit gjumashë dënohen duke punuar tokën

Drejtori i një gjimnazi në Nuoro, pranë Sardenjës në Itali ka gjetur një mënyrë për të dënuar ata që shkojnë me vonesë në shkollë. Nxënësit gjumashë do të detyrohen të punojnë tokën. Sipas drejtorit,...