Dënohet Kondogbia dhe Zarate

Komisioni i Disiplinës në Serinë A, ka dënuar me 3 ndeshje mos lojë sulmuesin e Fiorentinës, Mauro Zarate dhe me 2 të tjerë mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia. Zarate është përjashtuar në fund...

Balotelli ndoshta nuk luan më kurrë për Milanin

Trajneri i kuqezinjve Sinisa Mihajlovic është shprehur mjaft i nervozuar me sjelljet e Mario Balotellit. Në ndeshjen e luajtur mes Milanit dhe Genoas, Super Mario u fut në lojë në minutat e fundit të...

Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm

Zlatan Ibrahimovic pavarësisht moshës është i pandalshëm. Suedezi ka shënuar 32 gola në 32 ndeshjet e fundit për PSG-në dhe përfaqësuesen e Suedisë dhe kjo është një tregues se ai ka ende për t’i dhë...

Jeremy Menez kërkohet në Kinë

Shanghai Shenhua e dëshiron Jeremy Menezin. Skuadra kineze, Shanghai Shenhua interesohet për sulmuesin francez të Milanit, Jeremy Menez. Shanghai ka bërë ofertë prej 10 milionë eurosh për francezin. ...

Në Paris triumfon PSG-ja (VIDEO)

PSG ka triumfuar në Stadiumin e Princave përballë Chelseat duke fituar me rezultatin përfundimtar 2-1. Golat për PSG-në u shënuan nga Ibrahimovic në minutën e 39 dhe Cavani në minutën e 78. Ndërsa pë...

Benfica fiton në fund ndaj Zenit (VIDEO)

Benfica e ka fituar në fund ndeshjen e parë t 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Zenitit. Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Jonas në minutën 90+1. https://www.youtube.com/watch?v=eiN7zbfB2n...

Lajme shkurt nga sporti

Realdo Fili Partizani ka bërë një lëvizje mjaft interesante në merkato, duke afruar talentin 19-vjeçar Realdo Fili. Futbollisti i përfaqësueses U-21, i cili shkëlqeu në sezonin e kaluar me fanellën e...

Inter ngec sërish, triumfon Fiorentina (VIDEO)

Fiorentina ka përmbysur rezultatin ndaj Interit, duke fituar në fund 2:1 në ndeshjen që u zhvillua në ‘Stadio Artemio Franchi’ Interi e nisi shumë mirë ndeshjen, duke kaluar të parët në epërsi. Ishte...

Tottenham spektakolar ndaj Manchester Cityt (Video)

Tottenham e ka mposhtur Manchester Cityn në ‘Etihad Stadium’ me rezultat 2:1, për t’i rrëmbyer tri pikë shumë të rëndësishme, që e pozicionojnë skuadrën e Mauricio Pochettinos në vendin e dytë në tab...

Atletiko Madrid fiton dhe parakalon Realin

Atletico Madridi ka marr tri pikë shumë të rëndësishme si mysafirë i Getafes për t’ia rrëmbyer pozitën e dytë Real Madridit Skuadrës së Diego Simeones i është dashur të djersitej shumë ndaj Getafes, ...