PSG fiton në kupë derbin me Lyon

Paris Saint Germain ka shënuar fitore në kuadër të çerek-finales së Kupës së Francës. Kampioni francez triumfoi me rezultat prej 2-1 kundër Lyon. Golat për vendasit i shënuan Adrien Rabiot në minutën...

Skuadra e vitit

Portier: Manuel Neuer Mrojtës: Tiago Silva, Marcelo, Sergio Ramos, Dani Alves Mesfushorë: Andres Iniesta, Luka Modric, Paul Pogba Sulmues: Neymar, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo

Juventusi i afrohet kreut (VIDEO)

https://www.youtube.com/watch?v=ASAsqa7Shcw Juventusi ka arritur fitore me rezultat 1-2 kundër Sampdorias. Zonja e Vjetër dominoi gjatë gjithë takimit në Stadio Luigi Ferraris, ndërsa vendasit përveç...

Cikalleshi shënon golin e fitores

Basaksehir ka arritur fitore në Kupën e Turqisë fal golit të Sokol Cikalleshit. Sulmuesi shqiptar shënoi golin fitores, duke kaluar në epërsi 3-2 skuadrën e tij kundër Bandirmaspor. Cikallishi është ...

Chelsea kalon në fazën tjtër të FA Cup

Chelsea është kualifikuar për në fazën tjtër në FA Cup duke mposhtur Scunthorpe United me rezultat të pastër 2:0. Diego Costa dhe talenti i ri i skuadrës Loftus-Check kanë shënuar nga një gol në të d...

Napoli tani është lideri i Seria A

Napoli është lider i ri i Serie A pasi ka shënuar fitore të thellë 5:1 kundër Frosinones në udhëtim, për të rrëmbyer kështu vendin e parë në Serie A. Napoli ka qenë skuadër e papërmbajtshme nga filli...

Interi e mbyll me humbje fazën e parë

Interi ka pësuar humbje në minutën e fundit të takimit ndaj Sassuolos. Qendërmbrojtësi i Interit, Miranda, ka bërë një gabim në minutën e fundit të takimit duke shkaktuar penallti pas një ndërhyrje j...

Berat Gjimshiti largohet nga Zurich

Zurich largon nga ekipi i parë katër lojtarë, mes të cilëve edhe mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Berat Gjimshiti. Nëpërmjet një vendimi të marrë nga drejtuesit teknikë të skuadrës, lojtari kuqezi b...

Nuk ka fitues në “Olimpiko”

Ndeshja e shumëpritur mes Romës dhe Milanit në Olimpiko përfundon me rezultatin 1-1. Goli parë i ndeshjes shënohet nga Roma me anë të Rudiger në minutën e 4 të takimit. Pjesa e parë përfundon me këtë...

Lazio surprizon Fiorentinën

Ekip I Fiorentinës ka pësuar humbje në shtëpinë e saj ndaj Lazios me rezultatin 1-3. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1, me gol të shënuar nga Keita. Ndërsa në minutat shtesë të ndeshjes shënohen...