Zaev fiton zgjedhjet lokale në Maqedoni

Partia e kryeministrit Zoran Zaev, LSDM e konsideron veten fituesen e zgjedhjeve lokale në Maqedoni. “Presim që të gjithë pjesëmarrësit në zgjedhje, pa dallim rezultati, të kontribuojnë me sjelljen e...

Zgjedhjet në Gjermani, Merkel fiton mandatin e katërt

Kancelarja gjermane Angela Merkel është rizgjedhur për të marrë drejtimin e vendit për herë të katërt. Konservatorët e kancelares Angela Merkel kanë siguruar një mandat të katërt radhazi në pushtet n...

8 zgjedhjet më të mira për mëngjes

Kos i bërë vetë, tërshërë, fara lini, fruta pylli, 1 lugë mjaltë, pak kanellë “Ky mëngjes është i përshtatshëm për të gjithë ata që duan të kontrollojne peshën dhe metabolizmin e yndyrnave dhe sheqer...

KQZ, përgatitjet për zgjedhjet e 18 qershorit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të ndërmarrë gjatë muajit janar një sërë hapash për përgatitjet për zgjedhjet e përgjithshme të 18 qershorit. Brenda datës 15 janar do të përcaktohet numri i pun...

Zgjedhjet në Maqedoni, partitë shqiptare humbin terren

VMRO-DPMNE fitoi zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoni me një diferencë të ngushtë votash dhe numër të njëjtë mandatesh me LSDM. Ndërsa partitë shqiptare pësuan humbje, duke fituar gjithse...