Parashikimi i motit, e martë 26 shkurt 2019

Follow Parashikimi i motit, e martë 26 s Follow Parashikimi i motit, e martë 26 s Mbetemi nën ndikimin e moti të kthjellët dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të shpesh...

Parashikimi i motit, e hënë 25 shkurt 2019

Vijon ndikimi i motit të qëndrueshëm duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat e lehta të jenë dominante në të gjithë territorin, më të dendura në zonat malore. Pasditja dhe nata mbeten nën ndikimin e ...

Parashikimi i motit, e premte 22 shkurt 2019

Ardhja e një sistemi vranësirash do të kushtëzojë mot me vranësira të shpeshta dhe alternime kthjellimesh në pjesën më të madhe të vendit. Më të dendura paraqiten në Veri dhe zonat Lindore duke gjene...

Parashikimi i motit, e mërkurë 20 shkurt 2019

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë territorin. Më të t...

Parashikimi i motit, e hënë 18 shkurt 2019

  Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat paraqiten në ultësirën perëndimore dhe ekstremin verior. Pasditja dhe nata do të ...

Parashikimi i motit, e premte 15 shkurt 2019

  Mot i vranët dhe intervale të shkurtra kthjellimesh dominojë në vend. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat verilindore dhe juglindore duke rrezikuar reshje të izoluara dëbore. Pasditja ...

Parashikimi i motit, e enjte 14 shkurt 2019

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme por të ftohta mbi territorin shqiptar. Për pasojë do të kushtëzohet mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme paraqiten në zonat Verilindo...

Parashikimi i motit, e mërkurë 13 shkurt 2019

Kthjellime dhe vranësira të shpeshta mbeten në të gjithë vendin. Më të dukshme do të jenë në ekstremin Verior dhe përgjatë kufirit Lindor ku priten reshje të izoluara dëbore. Pasditja dhe nata sjelli...

Borxhi publik: Shqipëria e para në rajon

Në renditjen e fundit të raportit periodik për zhvillimet ekonomike në rajon, Komisioni Evropian, radhit Shqipërinë së bashku me Malin e Zi si dy vendet me borxhin publik më të lartë. Borxhi publik i...