Parashikimi i motit, e mërkurë 13 mars 2019

Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë motin në territor deri në mesditë kur vranësirat bëhen më të dukshme në zonat malore, kryesisht në Juglindje të vendit. Edhe pasditja vijon me kthjellime e ...

Ulje temperaturash dhe dëborë

Fillimi i javës do të sjellë ulje të ndjeshme të temperaturave. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në zonat më të ulëta të qarkut Kukës në fund të ditës së nesërme priten...

Parashikimi i motit, premte 8 mars 2019

Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit dhe në vendin tonë. Për pasojë: kthjellime dhe vranësira dominojnë motin në të gjithë Shqipërinë; më të dendura vranësirat paraqiten gjatë p...

Gëzuar 7-Marsin të dashur mësues!

“Teknologjia eshte vetem mjet. Per te bere qe femijet te punojne sebashku dhe te motivohen, mesuesi eshte me i rendesishmi”. – Bill Gates “Eshte arti suprem i mesuesit, te ngjalle kenaqesi ne shprehj...

Parashikimi i motit, e enjte 7 mars 2019

Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë orët e para të ditës. Pasditja dhe nata mbeten me kthjellime në zonën e ulët por vranësira të shpeshta në zonat malore. Sipas MeteoAlb, t...

Ndryshimi i orës, ja si votoi BE së fundmi

Bashkimi Europian ka ndërmarrë hapa shtesë për të shfuqizuar llogaritjen e kohës gjatë verës dhe dimrit, ose siç e njohim, nderrimin e ores. Sipas një artikulli të botuar nga AP, “Komiteti i Parlamen...

Parashikimi i motit, e martë, 5 mars 2019

Mbetet nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave deri në mesditëë në të gjithë territorin, më të dukshme paraqiten në Veri-Veriperëndim të vendit. Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të vranësirave d...

H. Skender Bruçaj uron kreun e ri të KMSH-së

Kryetari i KMSH-së, H. Bujar Spahiu mori sot në mënyrë simbolike detyrën nga paraardhësi i tij në këtë post, H. Skender Bruçaj. Z. Bruçaj përcolli urimet më të mira dhe të sinqerta për Kryetarin e Ko...

Parashikimi i motit, e hënë 4 mars 2019

Vijon nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta do të dominojnë gjatë orëve të para të ditës. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranës...

Parashikimi i motit, e mërkurë 27 shkurt 2019

Kthjellimet dhe vranësira e herë pas hershme do të dominojnë motin në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pasditja do të risjellë vranësira më të shpeshta në zonat malore Veriore dhe Verilindore. K...